Președintele

Prof. Univ. Dr. Gheorghe Piperea
Președintele Asociației Parakletos | Prof. Univ. Dr. Gheorghe Piperea
Asociația Parakletos
Gheorghe Piperea este fondatorul societății de avocatură "Piperea & Asociații". A fost pentru o scurtă perioadă judecător (1994-1996), iar din 1996 este membru al Baroului Bucuresti, fiind ales, în anul 2007, membru al Consiliului Baroului București. Domeniile sale de specialitate sunt insolvența, societățile comerciale, piața de capital, protecția consumatorilor, legislația în domeniul sănătății, dreptul transporturilor și dreptul bancar.

Gheorghe Piperea este în același timp profesor de drept comercial și dreptul transporturilor în cadrul cursurilor de licență de la Universitatea din București, și susține și cursul de dreptul falimentului din cadrul programului de studii masterale „Dreptul afacerilor” din cadrul aceleiași universități.

Prof. Univ. Dr, Gheorghe Piperea

Împreună, Parakletos
militează pentru drepturile consumatorilor

Întâmpini probleme in relația contractuală cu operatorii economici?

Lasă-ne un mesaj și revenim în cel mai scurt timp posibil

Asociația Parakletos
Mulțumim pentru mesaj! Unul dintre reprezentanții Asociației Parakletos va lua legătura cu dvs. în cel mai scurt timp!
Oops! Ceva nu a funcționat în timp ce se trimitea mesajul. Vă rugăm să încercați încă o dată!
Apasă aici pentru a ajunge sus :)